Nejlepší české divadlo se dělá v Dejvicích. Alespoň by se tak dalo soudit ze včera předaných Cen Alfréda Radoka, kde Dejvické divadlo opanovalo hned čtyři z osmi kategorií včetně těch „hlavních“ v kategorii inscenace roku a divadlo roku. Anebo ne?

Interpretovat výsledky takto přímočaře je samo sebou lákavé, ale zároveň by to byla škoda: jména vítězů jsou na celém radokovském klání skoro tím nejméně zajímavým.

Ceny Alfréda Radoka se vyznačují zcela transparentním systémem: vychází z ankety, v níž divadelní kritici udělují dle svého uvážení až tři hlasy v každé kategorii. Výsledky se podtrhnou, sečtou a přesně podle nich se udělí ceny, žádný korektiv do hry nevstupuje.

V tomhle systému je ovšem zároveň síla i slabina Radoků – hlasujících je v posledních letech asi osmdesát, přičemž regionální scény (ale třeba i pražskou nezávislou scénu) soustavně sleduje jen menší část.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.