Nastupující šéf Národního divadla Jan Burian, který se funkce ujme k 1. srpnu, hodlá vyměnit uměleckého vedoucího opery. Stávajícímu šéfovi opery Roccovi již sdělil, že s jeho angažmá dál nepočítá. Burian to uvedl v pátečním rozhovoru pro Český rozhlas 3 – Vltava.

"V divadle i panu Roccovi osobně jsem řekl, že s jeho dalším působením od svého nástupu nepočítám. Vyzval jsem ho, aby zvážil, jak se s Národním divadlem rozloučit, aby to pro něj bylo dostatečně umělecky důstojné," uvedl Burian.

Rocc prý již jedná s pověřeným ředitelem Národního divadla Václavem Pelouchem o konkrétních krocích, které budou jeho odchodu v dalších měsících předcházet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.