Na návštěvníky z české strany Šumavy spoléhá nové Hudební divadlo v Linci. Hornorakouská metropole otevřela budovu pro tisíc diváků a titulkovací zařízení umístěné v opěradlech křesel nabídne i češtinu.

Ačkoliv je Linec počtem obyvatel poloviční než třeba Brno, soupeří v kultuře a turismu s Vídní, Štýrským Hradcem i Salcburkem. Vstřícnost k divákům z nedalekých jižních Čech je tedy namístě.

Velké ambice města vyjádřil i fakt, že k otevření moderní scény objednal Linec dílo od amerického minimalisty Philipa Glasse. Světově uznávaný skladatel napsal pro tuto příležitost operu Stopy ztracených. Předlohou mu byla filozofující hra avantgardního a občas kontroverzního rakouského literáta Petera Handkeho.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.