Ostrovského komedie Les, jejíž premiéru před pár dny uvedlo Divadlo na Vinohradech, se odehrává v jednom upadajícím ruském "šlechtickém hnízdě". Dramatik, současník romanopisců Tolstého a Turgeněva, pozoruje dění na panství Pařezy s překvapivě současným, (sebe)ironickým smyslem pro divadelnost života, dnes bychom možná řekli pro jeho absurditu.

To ovšem z inscenace Daniela Hrbka nepoznáme. V tupě aranžovaných scénách a obscénních extempore vypadá Les jen jako nevtipná, moralizující komedie. Nemáme tak šanci docenit šťavnaté herecké příležitosti a přesnost a hloubku autorova pozorovatelského talentu už vůbec ne.

V poměrech, které na lesním panství bohaté statkářky Gurmyžské vládnou, se vyjevují "prvobytné" vlohy lidstva. Hybatelem všeho nejsou, jak madam i ostatní ve svých řečnických cvičeních předstírají, ušlechtilé myšlenky, dobročinnost a láska, ale peníze, společenské postavení a pohlavní pud.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.