Nebýt blížících se voleb, asi by ministryně kultury Alena Hanáková dál v klidu úřadovala v Nostickém paláci. Usmívala by se, "posouvala věci kupředu", navštěvovala folklórní festivaly a předávala vyznamenání.

A když by došlo na vážná témata, jako jsou církevní restituce, třímiliardový tendr na rekonstrukci Národního muzea nebo výběr ředitele Národní galerie, nechala by si poradit od "stínových ministrů" - ekonomického náměstka Sankota a místopředsedy Starostů Stanislava Polčáka.

Teď to ovšem vypadá, že paní ministryně bude mít o prázdninách volno a na ministerstvo kultury zamíří nový šéf. Smutné je, že výměna v kulturním resortu už vypadá jen jako předvolební gesto a nikoliv dobře zvážené a koncepční řešení. TOP 09 a Starostové vzkazují kultury milovným voličům Karla Schwarzenberga: Stojíme o vaše hlasy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.