Příběh vybírání ředitele Národního divadla Brno se vleče bezmála rok. Komise brněnského magistrátu má ve čtvrtek v podvečer další příležitost rozhodnout, kdo druhou největší českou scénu povede.

Ve hře tentokrát jsou: šéf činohry Jihočeského divadla Martin Glaser, ředitel plzeňského Divadla Alfa Tomáš Froyda a údajně i bývalý ředitel Národního divadla Ondřej Černý či bývalý náměstek ministra kultury Radek Zdráhal.

Měli být osloveni v rámci uzavřeného výběrového řízení, k němuž radnice přistoupila v polovině května po dvou neúspěšných otevřených konkursech.

Podle mluvčího magistrátu půjde ve čtvrtek jen o seznámení se jmény. Ale někteří z komisařů naznačují, že už není možné volbu odkládat a mohlo by padnout i definitivní rozhodnutí. Po ročním bezvládí je Národní divadlo Brno ve stádiu rozkladu a naléhavě potřebuje šéfa, který by se dokázal s politickou reprezentací města shodnout na jeho budoucí podobě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.