Nejen v Česku mohou loutky sloužit černému humoru a politické satiře. Syrští autoři internetové loutkové revue Top Goon: Diaries of a Little Dictator začali svá představení, která si utahují ze syrského prezidenta Bašara Asada, hrát přímo uprostřed občanské války. Upozornil na to deník Guardian předtím, než Syřané příští měsíc odehrají své představení na londýnském festivalu Shubbak.

Hlavním protagonistou série je krutý "asádovský" diktátor Beeshu, hysterický a dětinský panák s výrazně odstátýma ušima a špičatým nosem. Toho většinou doprovází jeho druh, servilní pitomec řečený The Goon. Zbytek loutek má zastupovat syrský lid.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.