Od šéfů Letních shakespearovských slavností to byl mimořádně dobrý tah. Režii inscenace Sen noci svatojánské svěřili dvojici SKUTR – Lukáši Trpišovskému a Martinu Kukučkovi. SKUTR neulpívá jen na slovních významech Shakespearovy básnické komedie, ale důsledně objevuje hlubší a mnohem zábavnější "tělesnou" logiku jejích situací.

Postavy se tak vyjadřují pohybem a hravou mimoslovní komunikaci vlastně výmluvněji než řečí. Je tu zřejmá inspirace současným tancem, pohybovým divadlem, a dokonce moravským folklorem.

Vzdušná patrová scénografie Jakuba Kopeckého se systémem "sklápěcích" stromů patří v historii shakespearovských slavností k nejpovedenějším. Členěním připomíná tradiční alžbětinské jeviště a do prostoru nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského hradu přirozeně zapadá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.