Až dvojsmyslně vyzněla slova ministra kultury Jiřího Balvína, který si ve čtvrtečním pořadu České televize Události, komentáře stěžoval, že ten nálet komárů se nedá vydržet.

Jako by totéž říkal o otázkách, na které se rozrušenému Balvínovi nepodařilo nacházet odpovědi. V interview nejprve nařkl redaktorku ČT Zuzanu Tvarůžkovou, že ve vysílání vybízela veřejnost k protestům, dokud mu nebylo sděleno, že redaktorka pouze citovala vyjádření expertní komise. Na konci debaty už se Balvín dokonce omluvil premiérovi Jiřímu Rusnokovi, pokud mu odvoláním ředitele Národního divadla zkomplikoval šanci na získání důvěry v parlamentu.

Balvín přitom v pořadu vznesl řadu závažných obvinění. Například prohlásil, že Burian byl obětí hrátek členů expertní komise, která ho jmenovala, tedy například dramatika Milana Uhdeho či senátora Jiřího Šestáka. "Podle mých informací členové expertní komise chtěli přes Buriana divadlo řídit," prohlásil Balvín. "Mám dojem, že někteří členové chtěli uplatňovat mocenské ambice, vždyť ovládají mnoho divadel v České republice, z toho mám obavy."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.