Není to žádný rozmar, že odvolaný a znovu do funkce vrácený ředitel Národního divadla Jan Burian teď požaduje po ministru kultury Jiřím Balvínovi podmínky. Zveřejnit je hodlá v pondělí. Od ministerstva kultury chce Burian takové záruky, aby se situace z minulého týdne už nemohla opakovat.

Budou-li ministerstvem přijaty, požádá Burian vedení uměleckých souborů a herce, aby stáhli své výpovědi a vrátili se do Národního divadla.

Nejde totiž jen o Burianovo odvolání a jmenování. Ministerstvo kultury může zasahovat do chodu své příspěvkové organizace i mnoha jinými způsoby: například omezit její rozpočet nebo "jen" odmítnout pro některé zamýšlené kroky spolupráci.

Může se pak klidně stát, že Burian sice do funkce nastoupí, ale nebude schopen svoje představy o reformě Národního divadla naplnit. A mise, na kterou se připravoval on i jeho tým, tak úplně ztratí smysl.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.