Slovo Národní v názvu divadelní instituce přitahuje problémy, a to nejen v Praze. Ani další z pokusů najít nového ředitele Národního divadla Brno zatím nevychází.

Brněnský magistrát o uplynulém víkendu zrušil zasedání komise, která měla v pondělí vyslechnout koncepce dvou kandidátů – dosavadního ředitel plzeňského Divadla Alfa Tomáše Froydy a uměleckého šéfa činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Martina Glasera. Oba byli osloveni v uzavřeném výběrovém řízení a v červnu postoupili do nejužšího výběru.

Jedenáctičlenné komisi předsedá brněnský primátor Roman Onderka. Jejím členem je jako předseda Asociace profesionálních divadel i odvolaný a znovu jmenovaný ředitel Národního divadla v Praze Jan Burian. Zasedá v ní také šéf takzvaného garančního týmu pražského Národního divadla Jiří Šesták, který je rovněž senátorem a šéfem Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Šesták byl také členem komise, která vybrala do čela pražského Národního divadla Jana Buriana.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.