Nezastavujeme, i když auto je mnohokrát nabourané, tvrdí vedení pražského Národního divadla. "Nebudu jmenovat všechny ty lumeny na postech ministra kultury, kteří auto obešli se šroubovákem kolem dokola. Už na sobě nemá netknuté místo," použil metaforu šéf činohry Michal Dočekal, když v pátek vedení české první scény potvrdilo, že zásahy ministra kultury Jiřího Balvína přečkalo.

Balvín před dvanácti dny odvolal nastupujícího ředitele Jana Buriana. Druhý den, když umělci z Národního divadla začali jeden po druhém dávat výpovědi, ho na příkaz premiéra Jiřího Rusnoka do funkce vrátil. A Burian teď drží volant pevněji, než by se mohlo zdát. Díky ministerské blamáži může Národní divadlo hospodařící s miliardovým rozpočtem paradoxně sčítat nejen morální a finanční ztráty, ale také kladné položky. A není jich málo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.