Provazochodkyně na podpatcích, striptýz v desetimetrové výšce či "sex" s plyšovou hračkou. Pokud by se někomu zdálo, že po čtyřiceti letech existence žánru už nemá nový cirkus co objevovat, toho vyvede festival Letní Letná spolehlivě z omylu.

A především to platí o prvních dvou francouzských hvězdách letošního desátého ročníku Letní Letné – proslulých souborech Les Colporteurs a Cahin Caha. Právě Cahin Caha slíbil "cirque érotique" – a od počátku představení je jasné, že varování o nepřístupnosti mládeži bylo myšleno vážně.

Pokleslost v uvozovkách

"Dámy a pánové, máte-li s sebou mobilní telefony, přepněte je prosím na vibrační režim a strčte si je za poklopec," instruuje diváky průvodce představením souboru Cahin Caha, laškovný a vyzývavě oděný transsexuál Rose. O lascivnost a nahotu není ve stejnojmenné inscenaci nouze.

Chvílemi se dokonce zdá, jako by se Rose na Letné zapomněla z víkendové Prague Pride – řada rekvizit včetně neodmyslitelného boa a obřích péřových vějířů zřetelně odkazuje ke queer estetice a sexuální jinakost tu nereprezentuje zdaleka jen titulní postava.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.