Obraz Julia Fučíka jako mučedníka komunistické víry představuje nová inscenace pražského Studia Hrdinů nazvaná Citový komediant. Fučík na jevišti, jež vzniklo "na troskách" Divadla Komedie, ovšem nečelí gestapáckým výslechům, nýbrž obětuje svá do masa rozbitá kolena, aby zachránil před poškozením půjčené kolo.

Autoři inscenace, dramaturg a režisér Jan Horák a scénograf a režisér Michal Pěchouček, se úplně vyhnuli polemickým faktům, kterými se historici nebo literární vědci pokoušejí uvést na pravou míru fučíkovskou legendu.

Ani slovo o tom, zda adorovaný komunistický hrdina nebyl taky trochu zbabělec, jak to měl s komisařem gestapa Böhmem nebo proč při zatčení nestřílel. Informace tohoto typu a vůbec celou etapu Fučíkova protinacistického odboje nechávají tvůrci inscenace stranou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.