Z více než sto třicet let staré frašky Jedenácté přikázání zůstala na scéně pražského Stavovského divadla sotva zápletka. Zato se po scéně ve zběsilém tempu prohání několik vskutku originálních komických figur, které svědčí o tom, že herci národní činohry ještě nezapomněli řemeslo.

Pro ně a pro režiséra inscenace Davida Drábka je oblíbená měšťanská situační fraška z roku 1882 vlastně jen záminkou k nespoutané hře s postavami Františka Ferdinanda Šamberka, s dobovými kontexty i volnými asociacemi a bizarními nápady.

Komediální podívaná se roztáčí kolem staromládenecké přísahy a zapřené manželky jednoho ze čtyř kamarádů. Je vypravená elegantně a s prvorepublikovou nostalgií, ve stylu černobílých modernistických vzorů. Oproti původnímu textu v mnohém přitvrdila, nezříká se ani drastického humoru a politicky nekorektních vtipů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.