V Labutím jezeře v Klicperově divadle v Hradci Králové nekrouží po scéně baletky a z Čajkovského hudby zazní pouhý "útržek" jako letmá vzpomínka. Přestože v inscenaci účinkují výhradně činoherci, je v ní tanec všudypřítomný: prostupuje poetickými obrazy, básnivým textem i hereckými výkony, jako inspirace prosakuje do tvaru kostýmů i do podoby scény, která připomíná baletní sál se zrcadlovou stěnou.

Labutí jezero režijního tandemu SKUTR neboli Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského vychází z baletního libreta a německé pohádky Labutí proud, ale najdeme v něm ozvěny a vtipné divadelní aplikace mnoha mýtů, archetypů i jungovských snových symbolů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.