„Neřiditelný“ kolos pražského Národního divadla s miliardovým rozpočtem a bezmála patnácti sty zaměstnanci, který dosud přímo podléhá vedení ministerstva kultury, by se měl proměnit v samostatnou veřejnoprávní instituci typu České televize.

„Čas příspěvkové organizace se chýlí ke konci,“ prohlásil ředitel Národního divadla Jan Burian, když představoval členy své rady a směr, kterým se má česká první scéna a její právní status dále ubírat. Soubory Národního divadla – opera, balet a činohra – by se během několika let mohly ekonomicky i umělecky postavit na vlastní nohy v organizaci holdingového typu. Jejich šéfové by získali více pravomocí, ale také větší odpovědnost.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.