Než došlo ke krizi ústeckého Činoherního studia, starala se Štěpánka Tichá o garderobu. Dnes stejně precizně upravená blondýnka v červené kombinéze škrábe omítku v kině Hraničář a obléká dobrovolníky, kteří si zapomněli pracovní oblečení, do darovaných montérek.

Za dva měsíce od začátku rekonstrukce se jich tu vystřídala více než stovka. Karel Karika je všechny poctivě zapisuje a v zaprášených šatech je v něm jen stěží poznat lídr nově vzniklého politického hnutí PRO Ústí v jednom z městských obvodů.

S instantní kávou, obloženými chleby a donesenými domácími koláči v Hraničáři vydrží i deset hodin denně, aby se podařilo úpravy stihnout do 26. září, kdy tu premiéra hry Poker Face od Petra Kolečka odstartuje multižánrový program.

Díky dobrovolníkům a přirozeně kvalitní akustice sálu se podařilo náklady na nutnou rekonstrukci stlačit na minimum. Tiskový mluvčí spolku Činoherák Ondřej Klein je odhaduje na 3,5 milionu korun.

V hlavním sále vznikne nové velké jeviště, malá scéna ve druhém patře a koncertní pódium v přízemí. Rekonstruuje se vzduchotechnika, elektroinstalace, sociální zařízení, topení, osvětlení i okna.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.