Nedávné otevření nového Velkého divadla i fakt, že západočeská metropole bude v příštím roce Evropským městem kultury, jako by inspirovaly letošní 22. ročník mezinárodního festivalu Divadlo, který ve středu začíná v Plzni.

Hlavní programová nabídka bude v téměř čtvrtstoleté historii festivalu patřit k tomu lepšímu. "Letos se nám podařilo sestavit bohatý program, který jsme již dlouho v Plzni neměli," tvrdí ředitel přehlídky Jan Burian, jenž zároveň stojí v čele pražského Národního divadla.

Až do neděle – kdy hlavní program vrcholí – se v Plzni kromě více než dvaceti předních, ale zatím i méně nápadných českých scén představí divadla ze sedmi zemí: z Francie, Polska, Maďarska, Německa, Slovenska, Slovinska a Izraele.

V minulosti měl festival Divadlo ovšem i "hubená léta", kdy za označení mezinárodní mohl děkovat jen tomu, že Česko se po rozdělení stalo pro Slováky zahraničím.

"Zlatý věk" prožilo Divadlo kolem poloviny devadesátých let – letos je to přesně dvacet roků, kdy se v Plzni objevili díky Václavu Havlovi světoví dramatici jako Arthur Miller, Tom Stoppard nebo Ronald Harwood.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.