Český soubor Spitfire Company dvakrát vystoupil v prestižním washingtonském Kennedyho centru. Šlo o první vystoupení českého divadla na tomto jevišti, jak informovala mluvčí divadla Tereza Havlíčková.

Soubor v pondělí a úterý předvedl v Terrace Theater Kennedyho centra své nejstarší představení Hlas Anne Frankové s významnou představitelkou fyzického divadla Miřenkou Čechovou, která už v roce 2002 získala ocenění Best of dance deníku The Washington Post za hru S/He is Nancy Joe. Úterní představení navíc bylo zařazeno do vzdělávacího programu ArtsEdge Kennedyho centra.

Soubor Spitfire Company v zahraničí vystupuje stále častěji. Jeho představení jako Antiwords nebo One Step Before the Fall byly letos uvedeny v Británii, Itálii, Německu, Polsku, Jižní Koreji, USA, Jižní Africe a Norsku.

Už v sobotu Čechová spolu s režisérem Petrem Boháčem vytvořila ve spolupráci s Českým centrem v New Yorku závěrečný večer oslav 25. výročí sametové revoluce s názvem Fragile Freedom (Křehká svoboda). Během události bylo odehráno 13 skladeb, které čeští skladatelé zkomponovali zvlášť pro tuto příležitost.