Britská velvyslankyně Jan Thompsonová se objeví v jedné z rolí novinky divadelní společnosti Prague Shakespeare Company. Ta uvede 7. března v Divadle Kolowrat hru Twelfth Night (Večer tříkrálový). Režie se ujala umělecká ředitelka Main Street Theatre Company z Houstonu Rebecca Greeneová Uddenová.

"Vzhledem k tomu, že celý život obdivuji Shakespeara a jeho dílo, je mi velkým potěšením, že se objevím na jevišti se souborem Prague Shakespeare Company v jejich připravované inscenaci hry Večer tříkrálový. Jde o jednu z mých nejzamilovanějších Shakespearových her a možnost zahrát si ji v Praze je pro mě mimořádnou poctou," uvedla velvyslankyně.

Podle uměleckého šéfa pražského shakespearovského souboru Guye Robertse roli Violy ztvární Jessica Booneová, zatímco velvyslankyně Thompsonová bude Olivií. "Její Olivie v sobě snoubí pronikavou inteligenci, dojímavou opravdovost a uličnický humor. Máme ohromné štěstí, že se k nám rozhodla připojit," komentoval účast velvyslankyně Roberts. 

Americká režisérka připomněla, že soubor je tvořen talentovanými lidmi z mnoha různých míst. "Směsice přízvuků v této hře dodá inscenaci ještě více hudby," uvedla. Rebecca Greeneová Uddenová strávila ve funkci ředitelky Main Street Theater v Houstonu 40 let. Inscenace v Kolowratu se hraje v angličtině a je doplněna českými titulky. Reprízy se uskuteční 13., 14. a 21. března.

Thompsonová působila jako diplomatka v Libyi, Afghánistánu, na Balkáně či Thajsku. Mezi její koníčky patří vysokohorská turistika – vystoupala na vrcholek Kilimandžára nebo do základního tábora na úbočí Mount Everestu. Už při svém nástupu loni v létě se netajila tím, že jejími zájmy jsou britská móda a amatérské divadlo. Do Česka přicestovala nízkonákladovou leteckou společností a po příjezdu si pro svou potřebu koupila české embéčko z roku 1969.

Související