Speciální mobilní trampolínu, strom s ocelovými sedmimetrovými větvemi či zavěšený jídelní rám využije v představení Family soubor Cirk La Putyka.

Premiéru připravuje na 14. října v holešovickém prostoru Jatka78.

"Jde o náš zatím největší projekt, k němuž jsem přizval všechny umělce, kteří naším souborem za uplynulých pět let prošli. Celkově se jich představí dvaadvacet z šesti zemí. Půjde o akrobaty, herce, performery a hudebníky, ale i mé rodiče a mého syna," řekl principál a režisér souboru Rosťa Novák mladší.

Díky velikosti a obsazení bude představení Family uvedeno v prostoru Jatka78 pouze třináctkrát, a to od 14. do 28. října. Jde o součást projektu nazvaného Všechna čest.

Publikum prý uvidí hodně párové a pozemní akrobacie. "Disciplín je skutečně hodně, ale nepůjde o oddělená cirkusová čísla. Akrobacie se prolne s divadelní situací a taneční choreografií, což byl můj záměr," dodal Novák.

Choreografie se ujal Thomas Steyaert, bývalý člen belgického souboru Ultima Vez. QAutorem scény je Hynek Dřízhal, o kostýmy a make-up se postarala Kristina Záveská, projekce vytvořil Jakub Jelen a technickým režisérem je Mathieu Grégoire.

Představení Family tvoří první a nejrozsáhlejší část připravované trilogie. Na pražskou inscenaci naváže v únoru 2016 premiéra projektu Roots v berlínském kabaretním a varietním divadle Chamäleon. V něm odehraje Cirk La Putyka do srpna přes 180 repríz.

Na podzim 2016 bude mít na Jatkách78 premiéru poslední část trilogie - duet Black Black Woods, který budou pro Rostislava Nováka mladšího a jeho otce Rostislava Nováka staršího režírovat Linda Kapetanea a Jozef Fruček.

Související