Hlavní hvězdou druhého ročníku festivalu LeDní Letná, což je vánoční speciál Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, se stane francouzský akrobatický soubor Akoreacro.

Ve vytápěném šapitó v prosinci uvede patnáctkrát představení Klaxon, které spojuje vrcholnou akrobacii s živou hudbou. Vstupenky jsou v prodeji ode dneška.

"Na jevišti se vystřídá šest akrobatů a pět hudebníků," upřesnil mluvčí přehlídky Jiří Sedlák, podle nějž je představení působivé, zábavné a lehce surreálné.

LeDní Letná se uskuteční na holešovickém Výstavišti od 3. do 31. prosince a kromě souboru Akoreacro bude k hlavním lákadlům patřit český soubor Losers Cirque Company.

Jeho členové nabídnou dvě tanečně-akrobatická představení: Walls & Handbags, které bylo po premiéře na letošní Letní Letné vyprodané, a loňské představení The Loser(s).

Na LeDní Letné si přijdou na své i rodiče s dětmi díky víkendovému programu s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy. LeDní Letná se v rámci akce Advent uskuteční na Výstavišti a kromě dvou vytápěných šapitó zde návštěvníci najdou kavárnu i bar.

Související