V Trutnově začal šestý ročník festivalu nového cirkusu Cirk-UFF, který do neděle nabídne před dvě desítky různých produkcí. V pátek ve světové premiéře uvedl projekt Filament.

"Premiéra projektu Filament je největší událostí festivalu. Projekt, který je situovaný do 80. let, režíroval akrobat Joseph Pinzon, který působil například v Cirque du Soleil," upřesnil ředitel festivalu Libor Kasík.

Akrobat Pinzon nazkoušel Filament v trutnovském společenském centrum Uffo s osmi světovými akrobaty.

Se svou vlastní show nazvanou Pink on the inside vystoupí v Trutnově Švéd David Erikson, vodní show představí francouzský soubor Compagnie Barolosolo.

"Pro děti připravujeme cirkusové školičky, kde si budou moci vyzkoušet například základy vystoupení na hrazdě,“ doplnil ředitel.

Festivalové akce se vedle centra Uffo uskuteční také v cirkusovém šapitó a na různých místech ve městě. Například na páteční premiéru projektu Filament jsou všechny vstupenky vyprodané, na sobotní reprízu jsou ještě volná místa.

Podle Libora Kasíka zájem o trutnovský festival mezi diváky každoročně stoupá. "Stále přemýšlím o tom, že by Trutnov ožil festivalem nového cirkusu na celý týden, to je velká výzva pro příští ročníky," řekl Kasík.

Podle něj byl sice festival v minulosti i šestidenní, ale program o pracovních dnech byl omezen na večerní představení.

Související