Festival pohybového, tanečního a experimentálního divadla Nultý bod letos vedle tradičního Divadla v Celetné nabídne představení také u Werichovy vily a Musea Kampa.

Kromě českých umělců na akci vystoupí divadelníci z Německa, Španělska, Portugalska, Řecka a Ruska. Dvě tanečnice zopakují svůj mnohahodinový maraton, který měl premiéru v červnu u Národního divadla. Festival v Praze potrvá do neděle 23. července.

"Festivalu Nultý bod nikdy nešlo pouze o předvedení zahraničních umělců pražskému publiku. Vždy tam byl a bude element zastavení se a sdílení," řekl Petr Boháč, dramaturg přehlídky a umělecký šéf souboru Spitfire Company.

"Diváci po představení zůstávají, protože vědí, že se mohou s umělci setkat, pohovořit s nimi, že neexistuje bariéra. Proto jsem rád, že tato idea se obtiskla i do obsahové části jednotlivých představení," dodal Boháč.

Mezinárodně uznávaný soubor Spitfire Company, který překračuje žánry, tuto středu uvede své Fragmenty milostných obrazů – fúzi výtvarného umění, tance a divadla.

Během představení vzniká výstava, jež obsahuje 16 výtvarných objektů. Ty tvoří mozaiku milostných obrazů obou partnerů a tvůrců.

Dvojího uvedení se ve čtvrtek dočká inscenace portugalského souboru Hotel Europa, Portugal is not a small country.

Představení, které vypráví o osudech Portugalců žijících v bývalých portugalských koloniích a následně se vrátivších zpět do Portugalska, uvidí diváci ve variantě "site-specific" – tedy upravené na míru omezení kapacitě zákoutí Divadla v Celetné a v prostorách tamtéž sídlícího Divadelního ústavu.

Představení od pátku do neděle jsou přístupná zdarma.

Související