Páté pokračování batmanovské ságy Temný rytíř vévodilo už čtvrtý víkend v řadě žebříčkům severoamerických kin. Snímek se zároveň podle distribuční společnosti Warner Bros stal třetím komerčně nejúspěšnějším filmem všech dob.

Na zhlédnutí Temného rytíře si lidé ve Spojených státech a Kanadě od pátku do neděle koupili vstupenky v hodnotě kolem 26 milionů dolarů, po 24 dnech od uvedení snímku do kin v Severní Americe dosáhly tržby 441,5 milionu dolarů, upřesnila Warner Bros.

Prvenství zatím v dějinách kinematografie stále drží Titanic s částkou 601 milionů, na druhém místě jsou Hvězdné války (Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje) se 461 miliony dolarů. Warner Bros očekává, že Temný rytíř dosáhne příští víkend kolem 520 milionů, a předežene tak Hvězdné války.

 

Za vše může inflace

Společnost Box Office Mojo, která sestavuje filmové žebříčky, ale upozorňuje, že s ohledem na inflaci je Temný rytíř až na 49. místě historických tabulek. Tento odhad komerčně nejúspěšnějšího filmu všech dob vede snímek Jih proti severu z roku 1939, který v přepočtu na současné dolary vydělal 1,4 miliardy.

V zámoří doposud Temný rytíř, který už byl uveden mimo jiné také v Austrálii, Británii, Japonsku, Francii, Rusku a Česku, vydělal 263,1 milionu dolarů.

Související