Kolekci nových filmů, nerealizovaných scénářů i fotografií, které za uplynulý rok vznikly na Filmové a televizní fakultě akademie múzických umění (FAMU) v Praze, přinese bilanční přehlídka Famufest.

Začíná večer v Divadle Archa a do neděle nabídne více než stovku snímků v soutěžních i nesoutěžních sekcích.

"Návštěvníky čeká doprovodný program v podobě přednášek výrazných filmových osobností a každý večer koncerty," řekl ČTK mluvčí přehlídky Martin Melichar.

Letošním mottem: Fantomas

Letošní koncepce je založena na postavě Fantomase, který je základním prvkem grafické podoby a objeví se i v televizní a rozhlasové znělce. Zároveň reprezentuje hlavní myšlenku celého festivalu, neboť zastupuje ideu filmové iluze.

Fantomas dal podobu i letošním 14 statutárním a dvěma nestatutárním oceněním. Do tří porot přijaly pozvání významné osobnosti z oblasti filmu a fotografie. Jsou mezi nimi producent Vratislav Šlajer, kameraman Alexandr Šurkala, režiséři Radim Špaček a Tomáš Mašín a překladatelka Dana Hábová.

"Zahajovacím filmem festivalu bude nový absolventský snímek FAMU Zoufalci, který tentýž den také shodou náhod vstoupí do českých kin," říká Martin Melichar z produkčního týmu Famufestu.

 

Související