Poslední film, který britský herec Michael Caine natočil, je možná jeho posledním. Světoznámý šestasedmdesátiletý umělec to uvedl v rozhovoru pro britskou zpravodajskou stanici BBC.

Caine uvedl, že od březnového dokončení hlavní role ve snímku Harry Brown mu nikdo nenabídl žádný scénář. On sám se však po žádném také nepídí. "Pokud nikdo nepřijde, a to s nějakým opravdu zajímavým scénářem, odejdu bez oznámení do filmového důchodu. A jako starý voják, jakým jsem, zvolna zmizím", řekl Caine.
Harry Brown nabízí příběh o vysloužilém vojákovi, který na stará kolena dožívá v poklidu v britském zapadákově. Jeho poklidný důchodový život však narušuje banda ozbrojených teenagerů, kterým je třeba udělit výchovnou lekci.

"Scénář mi hned připadal skutečně přesvědčivý, přestože to opravdu není každému po chuti. Je to dost násilné, což je ale k vyprávění tohoto příběhu třeba. Na postavě bylo těžké, aby vypadala spíše jako strážce než zabiják," řekl k filmu, který režíroval Daniel Barber a ve kterém dále hraje například Britka Emily Mortimerová.

Dva Oscaři, tři Zlaté glóby

Za více než 40 let v kinematografii a po natočení stovky filmů se Caine stal doma i ve světě jedním z nejoblíbenějších herců. Dvě z rolí mu vynesly Oscara, a to ve filmu Hana a její sestry z roku 1986 a o třináct let později ve snímku Pravidla moštárny.

Získal také tři Zlaté glóby. Diváci ho dále znají například z filmů Aljaška v plamenech, Tichý Američan či Temný rytíř.

Související