Podle předběžných údajů, které byly zveřejněny v sobotu, je na nejlepší cestě stát se jedním z nejnavštívenějších filmů za jeden víkend.

Pokračování romanticko-hororové ságy vydělalo v pátek ve Spojených státech a Kanadě 72,7 milionu dolarů (přes 1,2 miliardy korun), uvedl distributor Summit Entertainment.

Dosavadní rekord za úvodní den promítání byl 62,2 milionu dolarů a náleží loňskému dílu Batmana Temný rytíř, který se stal druhým nejvýdělečnějším filmem všech dob v Severní Americe.

Takového výsledku zřejmě nový díl Stmívání nedosáhne. Pozorovatelé očekávají, že by mohl překročit za víkend 125 milionů dolarů (přes 2,2 miliardy korun).

Film by tak zaujal čtvrtou příčku v tabulce rekordů; za temným rytířem (158 milionů dolarů), Spidermanem 3 (151 milionů dolarů) a Piráty z Karibiku: Truhla mrtvého muže (136 milionů dolarů).

V novém dílu pokračuje nebezpečný příběh lásky mezi dospívající dívkou Bellou Swanovou (Kristen Stewartová) a nesmrtelným upírem Edwardem Cullenem (Robert Pattinson).

Bella a Edward se do sebe v prvním díle zamilují, ale v druhém se jejich vztah rozpadá. Bella nachází útěchu v přátelství s Jacobem Blackem (Taylor Lautner), americkým Indiánem, který je vlkodlak. Jacob chrání Bellu před upíry, kteří zabíjejí lidi, ale ona stále touží po laskavém upírovi Edwardovi.

Všechny hvězdy filmu se staly sexuálními symboly a denně zaplňují přední stránky bulvárních listů.

Film Stmívání vychází ze série čtyř stejnojmenných románů Stephenie Meyerové, která podle svého vydavatele prodala na světě 85 milionů výtisků. Třetí film má být dokončen v červnu.
Související