V americké divácké anketě People's Choice Awards, která oceňuje nejlepší filmy, televizní pořady a hudebníky, letos nejvíce bodovala upírská romance Twilight sága: Nový měsíc. Tento film obdržel hned čtyři ocenění.

Největší potlesk ale v losangelské aréně Nokia Theatre během předávání cen slyšel herec Johny Depp, jenž za uplynulých deset let od diváků dostal vůbec nejvíc hlasů, a stal se tak nejoblíbenějším hercem desetiletí.

Do 36. ročníku prestižní ankety letos přišlo rekordních více než 60 milionů hlasů. Slavnostním večerem již počtvrté za sebou provázela americká herečka a zpěvačka Queen Latifah.

Večera přenášeného televizní stanicí CBS se zúčastnila řada hvězd, například Hugh Jackman, který získal cenu pro nejoblíbenějšího akčního hrdinu, Nicole Kidmanová, britský komik Sacha Baron Cohen či zpěvačka Mary J. Blige, která během předávání vystoupila s písní I am.

Tři ocenění pro Twilight

Snímek Twilight sága: Nový měsíc, úspěšné pokračování neméně úspěšného filmu Stmívání, v diváckém hlasování získal ocenění "nejoblíbenější film", "nejoblíbenější filmová série" a "nejoblíbenější tým herců".

Herec Taylor Lautner, který ve snímku ztvárnil vlkodlaka, se pak stal "nejoblíbenějším průlomovým hercem". Ocenění získalo i další dílo s upírskou tematikou, a to seriály True Blood: Pravá krev a The Vampire Diaries.

Depp, který se loni představil například ve filmu Veřejní nepřátelé, převzal speciální cenu pro nejlepšího herce dekády od Cohena. Očividně dojatý herec poděkoval divákům a podotkl, že jsou "jediným důvodem, proč tu kdokoliv z nás dnes stojí na pódiu".

Ocenění pro nejlepší filmovou herečku si odnesla Sandra Bullock. Diváci jí přízeň vyjádřili ještě jednou, když zvolili nejoblíbenější filmovou komedií film Návrh, ve kterém byl partnerem Bullockové herec Ryan Reynolds.

Pozornost poutala i zpěvačka Mariah Carey. Umělkyně na vyhlašování výsledků ankety dorazila z filmového festivalu v Palm Springs, kde v úterý kvůli dlouhým pauzám a záchvatům smíchu nepůsobila zcela střízlivým dojmem.

Tentokrát si ale napravila reputaci a při přebírání ceny pro nejoblíbenějšího umělce žánru R&B jí problémy působily pouze šaty, ve kterých se jí špatně chodilo, a tak ji na pódium musel doprovodit manžel Nick Cannon.

Top seriály: Big Bang Theory a House

Nejoblíbenějším umělcem diváci zvolili country zpěváka a manžela Kidmanové Keithe Urbana, mezi ženami ve stejné kategorii vyhrála zpěvačka Taylor Swift. V kategorii country pak bodovala zpěvačka Carrie Underwood.

Mezi televizními pořady byl loni u diváků nejvíce oblíbený komediální seriál Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) a drama Dr. House.

Nejoblíbenějším televizním komediálním hercem se stal Steve Carell z americké verze britského komediálního seriálu Kancl. Nejoblíbenější komediální herečkou se pak stala Alyson Hannigan ze seriálu How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku). Mezi herci vážných rolí se divákům loni nejvíc líbil představitel hlavní role v seriálu Dr. House Hugh Laurie.

Anketa People's Choice Awards se vyhlašuje od roku 1975. Zahajuje sezónu udělování cen v různých oborech, jako jsou například filmové Oscary či hudební ceny Grammy.

Související