Protektor režiséra Marka Najbrta vyrazil na "americké turné". Manželské drama kolaboranta a Židovky odehrávající se v předvečer atentátu na Heydricha bude zítra uvedeno na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs.

Na festivalu, který patří k nejvlivnějším filmovým přehlídkám na severoamerickém kontinentě, Protektora osobně doprovodí herci Jana Plodková a Marek Daniel, režisér Najbrt, scenárista Benjamin Tuček a producent filmu Milan Kuchynka. Film tu čekají celkem tři projekce.

"Jsme hodně zvědaví na další reakce amerického publika. Jestli budou pokračovat ty pozitivní, které máme z festivalu v Denveru, kde Protektor v listopadu získal dokonce cenu pro nejlepší hraný film, budeme spokojení," uvedl Kuchynka.

Právě účast na amerických filmových přehlídkách typu Palm Springs může Protektorovi zanedlouho pomoci při finálním výběru nadcházejících oscarových nominací.

ProtektorProdukční tým ze společnosti Negativ proto pracuje na tamní propagaci filmu tak, aby se dostal do povědomí diváků a potažmo i členů americké Akademie filmových věd a umění, která nominace sestavuje.

"I díky dotaci Státního fondu jsme si v L. A. najali PR agenturu, která se stará o projekce pro akademiky a inzerci ve filmových časopisech," popisuje Kuchynka. Zda se Protektor do oscarových nominací skutečně prosadil, bude jasné 2. února. 

Související