Hollywoodská herečka španělského původu Penélope Cruz prý odmítla roli v novém filmu dánského režiséra Larse von Triera s názvem Melancholia. Důvodem je její zaneprázdněnost kvůli natáčení připravovaného pokračování série filmů Piráti z Karibiku. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na deník El País.

Cruzová podle deníku uvedla, že ji toto rozhodnutí mrzí, protože si von Triera velmi váží. Natáčení snímku Piráti z Karibiku 4 však začne v červenci na Havaji a herečka se kvůli němu musí již nyní podrobit několikaměsíčnímu tréninku, například v šermování.

Von Trier prý ušil scénář svého katastrofického filmu Melancholia Cruzové přímo na tělo. Nyní ho musí tedy částečně přepsat. Film se má podle DPA natáčet od července ve Švédsku.

Pětatřicetiletá Cruz se proslavila především ve filmech režiséra Pedra Almodóvara a po odchodu do Hollywoodu také vztahem s hercem Tomem Cruisem.

Za ztvárnění hlavní postavy ve filmu Volver byla jako první Španělka v historii nominována na Oscara za nejlepší ženský výkon. Prestižní sošky se nakonec dočkala v roce 2008, kdy porota ocenila její výkon ve vedlejší roli ve filmu Vicky Cristina Barcelona, který režíroval Woody Allen.

Tento měsíc získala svou třetí nominaci na filmového Oscara za vedlejší roli v Marshallově muzikálu Nine.

Související