Již druhou animovanou řadu ze světa legendárních Hvězdných válek (Star Wars) připravuje hollywoodský režisér a producent George Lucas společně s animátory Sethem Greenem a Matthewem Senreichem, autory populárního amerického televizního seriálu Robot Chicken.

"Vesmír v Hvězdných válkách je tak rozmanitý a bohatý," konstatoval Green s poukazem na velké možnosti tvůrců těchto příběhů.

Nová série navazuje na předchozí animovanou řadu Star Wars: Klonové války z roku 2008. V těchto příbězích se diváci setkali s většinou hlavních hrdinů z předešlých hraných filmů a zároveň se seznámili i s několika dalšími postavami.

Chystaná řada se prý ponese v odlehčenějším a více komediálním duchu.

"Co tyto postavy dělají, když zrovna nebojují? Chceme si posvítit na různé lumpárny, které se dějí v pozadí příběhů," dodal Senreich.

Základní linie příběhu Hvězdných válek připomíná pohádku. Zlí padouši se snaží ovládnout hodné hrdiny a těm nezbývá než se bránit. Vše je však doplněno o velkolepou podívanou plnou vizuálních a zvukových efektů.

Šest hraných filmů o Hvězdných válkách patří k nejpopulárnějším a nejvýdělečnějším hollywoodským filmovým sériím. Lucas je natočil mezi lety 1977 a 2005.

Po uvedení dílu Epizoda III - Pomsta Sithů sice oznámil, že už další film do této série nenatočí, ale v roce 2008 vznikl pilotní díl animovaného seriálu Klonové války, který se dostal i do kin.

Hvězdné války mají svou početnou komunitu příznivců také v Česku. Čeští fanoušci mají i své internetové stránky a pořádají srazy, jichž se účastní stovky lidí.

Související