Letní kino na Střeleckém ostrově v Praze budou letos pod projektem Accretive provozovat lidé z Malostranské besedy a.s., kteří mají v nájmu stejnojmennou pražskou budovu. Rozhodli dnes o tom radní Prahy 1, řekl ČTK místostarosta Daniel Hodek (ČSSD).

Kino pod širým nebem bude otevřeno od července do konce září. Do výběrového řízení se přihlásil také Kinematograf bratří Čadíků a Petr Pošvic, který byl v minulosti s kinematografem spojen.

"Chceme klást důraz na co nejširší spektrum diváků, a to obyvatel, ne turistů," řekl Jan Stejskal, který se o projekt stará a který je v Malostranské besedě zodpovědný za promítání filmů. Divákům chce představit různé technologie promítání z historie i současnosti, vyzkoušet chce i 3D projekci. Připravena budou dvě filmová plátna.

Návštěvníci ostrova v centru Prahy se mohou těšit na české i zahraniční filmy, ale také na společenské akce nebo folkové či bluesové koncerty.

Lístek na promítání bude podle plánů stát asi 40 až 80 korun a v areálu bude i stánek s občerstvením. Ten ale bude na přání radnice otevřen nejdříve 45 minut před zahájením projekce. Radnice za nájem dostane měsíčně 3 000 korun, dodal Hodek.

Na Střeleckém ostrově tradičně promítal Kinematograf bratří Čadíků, loni mu ale radnice odmítla projekci povolit kvůli plánované rekonstrukci. Oprava se ale nadále odkládá, Praha 1 totiž stále nemá stavební povolení. Proti některým úpravám se postavili památkáři. Kontroverzi vyvolal například záměr postavit výtah na most Legií nebo lávku kolem ostrova.

Čadík: Lidi jsem na "Střelák" naučil chodit já

Josef Čadík minulý týden kritizoval radnici, že vůbec výběrové řízení na provozovatele vypsala. Tradici letního kina na Střeleckém ostrově totiž založil on.

"Učil jsem tam lidi chodit, čekal jsem na každého človíčka. Pro mě to nebyl zdroj příjmu, ale cti a odpovědnosti pro lidi, kteří tam chodili," řekl ČTK. Kritika se vedení městské části nelíbí.

"Nemám nic proti Čadíkovi a jeho konceptu. Ale přeci není 'Střelák', aby si ho někdo uzurpoval," zdůraznil Hodek. Podle jeho názoru je i v tomto případě nutné konkurenční prostředí.

Související