"Hrozně rád bych točil u Pedra Almodóvara, mrzí mě, že jsme v posledních letech trochu přerušili kontakty. To on mě přeci kdysi objevil, díky němu jsem tím, kým jsem. Vím, že už leta v Hollywoodu točím typově úplně jiné filmy, ale tímto vzkazuji - Pedro, u tebe bych hrál úplně cokoliv," řekl loni v létě v Karlových Varech na tiskové konferenci v hotelu Thermal herec Antonio Banderas, který byl spolu s Johnem Malkovichem hlavní hvězdou tamního filmového festivalu.

S nadsázkou se dá říct, že ho Pedro Almodóvar ve Varech zřejmě vyslyšel. Do roka a do dne se totiž Banderasovi jeho přání vyplnilo. 

V aktuálním rozhovoru pro ruský deník Kommersant totiž hollywoodský idol španělského původu potvrdil, že se s Almodóvarem domluvili. Na společném filmovém "place" se sejdou víc než dvacet let poté, co poslali do kin poslední společný film Spoutej mě!. Informovala o tom agentura DPA.

"Můžete mi věřit. Film bude právě tak ostrý a provokativní, jak to diváci znají z předchozího Almodóvarova snímku," prohlásil Banderas podle DPA v rozhovoru pro Kommersant. Obsah chystaného filmu ovšem neprozradil.

"Pedro řekl: 'Cítím se, jako bychom se rozešli teprve včera.' A já to vnímám stejně. Dvacet let - a uplynuly jako jeden den," konstatoval Banderas.

Devětačtyřicetiletý rodák ze španělské Málagy Antonio Banderas patří k nejpopulárnějším filmovým hercům současnosti. V mládí byl nadějným fotbalistou, po zranění ale dal přednost divadlu, kde začínal koncem 70. let. Začátkem 80. let si ho všiml jeho slavný krajan Pedro Almodóvar a obsadil ho do Labyrintu vášní.

Spolupráce obou umělců pokračovala Zákonem touhy a vyvrcholila filmy Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988), který byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, a o rok mladším snímkem Spoutej mě!.

V Banderasově rozsáhlé filmografii jsou zastoupeny filmy všeho druhu. Zazářil například v muzikálu Evita či dobrodružné Legendě o Zorrovi, namluvil kocoura ve Shrekovi a hrál také ve třech pokračováních dětského filmu Spy Kids. Na poli režie debutoval v roce 1999 snímkem Léto v Alabamě.

Související