Dva kněží, dva tanečníci a tým mladých herců připravují v Itálii muzikál o papeži Janu Pavlu II. Podle agentury ANSA v něm bude životní příběh Karola Wojtyly, který stál v čele katolické církve téměř třicet let, vyprávěn slovem, tancem, hudbou a zpěvem. Premiéra má být příští měsíc.

V prvních scénách vystupuje Wojtyla jako mladík, který propadl fotbalu, jazykům a divadlu, následuje nacistická okupace a vstup do semináře.

Muzikál sleduje jeho jmenování biskupem, kardinálem a později i jeho zvolení papežem v roce 1978. Jako hlavu církve jej pak sleduje při nejvýznamnějších historických událostech až do jeho smrti v roce 2005.

Libreto napsal kněz Giuseppe Spedicato, hudbu Biagio Mandorino a v hlavní roli se představí Simone Sibillano, který v minulosti ztvárnil řadu muzikálových rolí, včetně Ježíše v muzikálu Jesus Christ Superstar. Režie se ujal Gianluca Ferrato, jenž patří k uznávaným italským dabingovým hercům.

Muzikál se jmenuje Non Abbiate Paura (Nemějte strach) podle jednoho z nejpamátnějších papežových výroků a v Římě bude mít premiéru 11. června.

Související