Blogy

Kazachstán se stále nepřenesl přes satirický snímek Borat britského komika Sachi Barona Cohena. Ten se v parodii na dokument vydával za kazašského novináře ve Spojených státech. Astana proti filmu protestovala, že zesměšňuje její kulturu.

Nyní by měl kazašský film Můj bratr Borat ukázat zahraničním divákům, že Boratův Kazachstán je jen Cohenův výmysl. Podle agentury DPA to oznámil režisér Erkin Rakišev.

Celovečerní snímek Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu z roku 2006 představil komika jako kazašského reportéra na cestě do Spojených států.

Úspěch snímku vynesla situační komika způsobená interakcí Cohena, jehož dostávala hraná naivita vesnického Kazacha do prekérních situací s nic netušícími Američany, které potkával.

Kazachstán byl ve filmu vylíčen jako zaostalá země diskriminující menšiny a ženy, kde je prostituce a trápení zvířat zcela normální.

V kazašském snímku má naopak cestovat mladý Američan do středoasijské republiky, aby se na vlastní oči přesvědčil o středověkých podmínkách, které v zemi panují. Potká Boratova bratra a jede s ním do rodné vesničky, jak se ale ukáže, vesnice vůbec není v Kazachstánu a Borat není Kazach, nýbrž Brit. Film má přijít do kin v roce 2011.

Související