Australská herečka Cate Blanchettová se v dlouho očekávaném filmu Hobit vrátí do role elfky Galadriel, v níž zazářila už v trilogii Pán Prstenů. Oznámila to dnes agentura Reuters.

Hobit je filmovou adaptací knihy britského spisovatele J. R. R. Tolkiena, stejně jako trilogie Pán Prstenů, jíž dějově předchází. Režisér Peter Jackson ho chce rozdělit do dvou dílů a dlouho odkládané natáčení má začít v únoru příštího roku. První díl Hobita by měl mít premiéru v prosinci 2012 a druhý o rok později.

Studio Warner Bros. Pictures zveřejnilo také obsazení dalších rolí v Hobitovi. Jako trpaslík Balin byl vybrán Ken Stott, čarodějem Radagastem Hnědým se stane Sylvester McCoy a Medděda (v anglickém originále Beorn) si zahraje Mikael Persbrandt. Už dříve bylo oznámeno, že hlavní roli Hobita dostal Martin Freeman. Devětatřicetiletého herce mohou čeští diváci znát z televizního seriálu Kancl nebo z romantické komedie Láska nebeská.

Přípravy na natáčení fantasy snímku trvají deset let a provázelo je mnoho problémů a nejasností. Po bojkotu filmových odborů hollywoodské studio Warner Bros. pohrozilo, že natáčení přesune z Nového Zélandu do zámoří. Náklady filmu tvůrci odhadují na půl miliardy dolarů, tedy asi 8,8 miliardy korun. Přispěl k nim také spor o vlastnictví filmových práv; jen samotné právní náklady podle odhadů překročí sumu sto milionů dolarů.

Související