Herečka Julianne Mooreová ztvární americkou političku Sarah Palinovou ve filmu o prezidentských volbách z roku 2008. Palinová v nich kandidovala na viceprezidentku s republikánem Johnem McCainem.

Ačkoli v televizním pořadu Saturday Night Live Palinovou s úspěchem hrála Tina Feyová, společnost HBO nakonec ve výběru představitelky zvolila konvenčnější alternativu v podobě Mooreové.

Obama a McCain se ještě nenašli

Film ponese název Game Change a bude natočen podle stejnojmenné knihy Marka Halperina a Johna Heilemanna o prezidentských volbách z roku 2008. Pokrývá období od chvíle, kdy se McCain rozhodl pro Palinovou jako spolukandidátku, až po jejich porážku demokraty Barackem Obamou a Joem Bidenem.

Režie se ujme Jay Roach, který natočil mimo jiné film Fotr je lotr. Má na kontě rovněž televizní volební film Nové sčítání hlasů. Ten je o prezidentských volbách z roku 2000, v nichž o těsném vítězství George Bushe rozhodlo přepočítávání hlasů odevzdaných na Floridě.

Mooreová je zatím první z herců, o nichž je pro Game Change rozhodnuto. V soukromí se řadí k hollywoodským liberálům a v roce 2008 podporovala Obamu. Kdo ztvární Obamu nebo McCaina se ještě neví.

Palinová, která má stále přízeň části republikánů, se rozhoduje, zda bude kandidovat v příštích prezidentských volbách v roce 2012. Halperinova a Heilemannova kniha odhaluje šťavnaté detaily konfliktu, který panoval mezi Palinovou a McCainovými spolupracovníky.

Je tam například citován McCainův poradce Steve Schmidt, který prý skupině, která pracovala pro Palinovou, řekl: "Chlapci, budete mít hodně práce. Ona neví nic."

Související