Hollywoodský herec Tom Hanks si zahraje roli kapitána americké lodě Maersk Alabama, kterou na jaře roku 2009 unesli somálští piráti. Hrdinný kapitán Richard Phillips se tehdy sám vzdal, aby zachránil ostatní členy posádky. Producentem snímku z dílny společnosti Colombia je Kevin Spacey.

Film bude natočen podle skutečných událostí. Čtyři piráti Phillipse drželi čtyři dny v zajetí na nevelkém člunu, než jej zachránily zvláštní síly amerického námořnictva.

Čtyřiapadesátiletý Hanks, jenž má dva Oscary za role ve snímcích Philadelphia a Forrest Gump, si od natáčení na 18 měsíců odpočinul, v poslední době je však opět vytížený. V létě by do kin měla vstoupit komedie Larry Crowne, v níž se Hanks objeví po boku Julie Robertsové.

S Hanksem v jedné z hlavních rolí vzniká také filmová adaptace románu Jonathana Safrana Foera Naprosto osvětleno. Kromě toho se vyhledávaná hvězda upsala k účinkování ve snímku Triple Frontier oscarové režisérky Kathryn Bigelowové.

Naposledy mohli diváci představitele převážně kladných a sympatických hrdinů vidět ve filmu Andělé a démoni z roku 2009.

Související