Španělská herečka Penélope Cruzová má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Plaketa s jejím jménem byla odhalena v pátek. Podle agentury DPA je  to 2436. hvězda, která byla na bulváru v centru města instalována. Hollywoodskou herečku na ceremonii doprovázel manžel Javier Bardem a herecký kolega Johny Depp.

Osazení předchází blížící se premiéře čtvrtého dílu populární filmové série Pirátů z Karibiku, ve kterém Cruzová ztvárnila vášnivou dceru piráta Černovouse v podání Iana McShanea. Hlavní roli kapitána pirátů Jacka Sparrowa podobně jako v předchozích dílech hraje Johny Depp.

"Když jsem v roce 1994 poprvé přijela do Kalifornie, uměla jsem anglicky jenom dvě věty: ´Ahoj, jak se máš?´a ´Chci pracovat s Johnym Deppem´," řekla herečka. Mezitím se však angličtinu vylepšila, takže už dokáže říct, že chce s Deppem spolupracovat znovu, pronesla žertem.

Šestatřicetiletá herečka dostala Oscara za vedlejší ženskou roli ve snímku Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona, kde hrál také Bardem. V roce 2010 se vzali a letos v lednu se jim narodil potomek.

Související