Lehce humorné rodinné drama o smiřování s realitou nesplněných snů a touze proměnit svůj život k lepšímu s názvem Čtyři slunce začal natáčet režisér Bohdan Sláma. Hlavní roli otce, který odmítá dospět a poučit se z vlastních chyb, svěřil Jaroslavu Pleslovi, v další úlohách se objeví Anna Geislerová a Karel Roden. Informovala o tom Martina Reková ze společnosti 4press.

Plesl ztvární v novince od tvůrce oceňovaných snímků Divoké včely, Štěstí a Venkovský učitel téměř čtyřicetiletého, ale pubertou doposud zmítaného a nepoučitelného otce od rodiny přezdívaného Fogi, jehož komické úlety a přešlapy mu neustále komplikují život.

S partnerkou Janou (Anna Geislerová), která pracuje jako úřednice na poště, vychovávají v menším českém městě dvě děti. Jana však současně prožívá krizi v manželství vrcholící v okamžiku, kdy Fogiho vyhodí z práce a ona si najde milence. Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvární v nezvyklé herecké poloze Karel Roden.

 

"Do svého nového filmu jsem tentokrát v rámci klíčových postav z velké části obsadil herce, s nimiž jsem v minulosti nepracoval, ať už se to týká Jaroslava Plesla, Jiřího Mádla nebo Karla Rodena," upřesnil se Sláma.

 

Snímek, v němž se mísí i nadpřirozené prvky, se bude natáčet více než třicet dnů především v malém jihočeském městě Mirotice, v němž vznikl jeden z nejvýraznějších snímků 60. let Intimní osvětlení režiséra Ivana Passera.

Producentem připravovaného filmu je společnost Negativ, koproducentem Česká televize. Vizuální a symbolickou rovinu filmu mají podle záměru tvůrců představovat zahrádky tvořící v české společnosti stále výrazný fenomén. V kinech by se film Čtyři slunce měl objevit v březnu příštího roku.

Související