Fanoušci filmové trilogie o "agentu bez minulosti" Jasonu Bourneovi se dočkali. Po měsících spekulací studio Universal oficiálně oznámilo, že ve volném pokračování nazvaném The Bourne Legacy (Bourneův odkaz) se v hlavní roli objeví Jeremy Renner.

Jak dnes napsal internetový server MTV, Matta Damona coby Jasona Bournea se ovšem nedočkají.

Čtyřicetiletý Renner, který už má na kontě dvě nominace na Oscara za filmy Město a Smrt čeká všude, by měl v dohledné době podepsat smlouvu na novou hlavní postavu pokračování, které napsal a bude režírovat scenárista bourneovské trilogie Tony Gilroy.

Ještě nebezpečnější

Renner by měl údajně hrát agenta z tajného vládního programu, který je ještě nebezpečnější než mozek vymývající program Treadstone, jenž zrodil Jasona Bournea. Toho nezapomenutelným způsobem ztvárnil Matt Damon ve filmech Agent bez minulosti, Bournův mýtus a Bourneovo ultimátum.

Gilroy už předem prohlásil, že jakkoli se Damonův Bourne ve filmu Bourneův odkaz neobjeví, nechává si otevřené dveře pro případné budoucí filmy s tímto hrdinou v hlavní roli.

"Nejsnazší je myslet na to jako na svým způsobem rozšíření nebo odhalení," řekl o příběhu chystaném pro nový film. "Jason Bourne v tomhle snímku nebude, ale je naživu. To, co se stalo v prvních třech filmech, je roznětkou toho, co se stane. Snažím se vystavět legendu a prostředí a širší konspiraci ... svět, který vytváříme, se rozšiřuje a vylepšuje a zve k návratu Jasona Bourneho," dodal Gilroy.

Produkce má začít v září a film by se v kinech měl objevit v příštím roce.

Související