Animátorka Kristina Dufková do svého filmu něžný horor Usnula jsem obsadila svou malou dceru a tvrdí, že je chyba, když dospělí děti od poznání smrti izolují. Krátkometrážní snímek můžete vidět na Anifestu, který v úterý začne v Teplicích. Na programu bude rovněž Fimfárum do třetice všeho dobrého, do nějž Kristina Dufková přispěla úvodní pohádkou.

HN: Váš film Usnula jsem pojednává o smrti, a přitom je pro děti. Jak jste došla k tak málo obvyklému tématu?

Když jsem ten námět, původně z Mexika, dostala do ruky, líbilo se mi, že funguje jako klasická pohádka, včetně dobrého konce. Je vystavěn na mexické pověře, že kdo usne na hrobě, ten se probudí v říši zemřelých. Téma smrti mě neodradilo. Líbí se mi totiž filmy, kde se objevuje docela přirozeně, protože si myslím, že konec k životu patří a má se o něm mluvit. Je chyba, že děti od toho poznání izolujeme. Chtěla jsem ukázat, že smrt pochopí docela snadno a lépe se s ní srovnají, než když jsou od ní izolovány.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.