Shakespearovský herec a uznávaný režisér Kenneth Branagh se utkal s látkou "starší než předivo času". V adaptaci komiksu o severském bohu hromu Thorovi ukázal, co může mít společného divadlo se superhrdiny. Záměr provázat zdánlivě neslučitelné mu překvapivě dobře vychází.

Komiksy dlouho hledaly tu správnou cestu na filmové plátno. Superhrdinské příběhy, které vytvářely po desetiletí svébytnou mytologii pro současnou Ameriku, těžily z vlastností domovského média natolik, že v jiném kabátu nebylo snadné zobrazit mnohé z jejich klíčových atributů. Nadsázka či patos v psané podobě a kresební zkratce fungují, postavy z masa a kostí je ale obtížné nechat pronášet velikášské věty o osudu světa či povaze dobra a zla. Většina úspěšných komiksů poslední dekády se různými prostředky snažila o zrealističtění hrdinů. Úkolem číslo jedna vždy bylo oživit tyto postavy, aniž by působily směšně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Filmová adaptace severského mýtu o padlém synovi bohů nesází na akci, ale na herce v čele s Anthonym Hopkinsem.
  • Režisér Kenneth Branagh využil divadelní zkušenosti, záměrně odkazuje k atmosféře fantastických snímků ze 70. let.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.