Jack Sparrow opět boduje. Fanoušci slavné série Piráti z Karibiku se podle očekávání nenechali znechutit rozpačitými recenzemi a hned první víkend udělali z nového snímku s podtitulem Na vlnách podivna nejúspěšnější díl celé ságy. Jen v českých kinech film vidělo na 120 tisíc lidí, potvrdil ředitel distribuční společnosti Falcon Jan Bradáč.

Za pouhé tři dny vynesl snímek na celosvětových tržbách 346 milionů dolarů, což se za srovnatelnou dobu žádnému z předchozích filmů nepovedlo.
 
Snímek Roba Marshalla provázela olbřímí doprovodná marketingová kampaň, podtržená i projekci na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, kam snímek doprovodily i všechny hlavní hvězdy v čele s Johnny Deppem a Penelope Cruzovou, která v novém filmu vystřídala po Deppově boku Keiru Knightleyovou, jejíž postava ze série zmizela.
 
Čtvrté pokračování filmové série o pirátech z Karibiku ovládlo o uplynulém víkendu nejen kina ve Spojených státech a Kanadě, ale také v dalších zemích světa včetně Česka. V kinech mimo USA podle agentury AP snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna utržil dokonce 256,3 milionu dolarů (4,49 miliardy korun), čímž překonal všechny dosavadní rekordy.

V severoamerických kinech diváci za lístky na 3D film s Johnnym Deppem v hlavní roli utratili 90,1 milionu dolarů (1,58 miliardy korun). Celkem tak za první promítací víkend pirátský snímek od společnosti Walt Disney utržil 346,4 milionu dolarů (6,07 miliardy korun).

Tato čísla překonala i dosavadní "víkendový" rekord z roku 2009, který držel snímek Harry Potter a Princ dvojí krve. 

Související