Pokračování amerického filmu Piráti z Karibiku s podtitulem Na vlnách podivna přilákalo vzápětí po premiéře do českých kin na 120 000 fanoušků.

Nechali v pokladnách devatenáct milionů korun, film tak obsadil třetí místo v přehledu tržeb za první víkend.

"Tento snímek jsme během prvního víkendu uvedli ve více než 150 kinosálech v České republice," řekla Kateřina Bílková z distribuční společnosti Falcon.

Snímek s Johnnym Deppem a Penélope Cruzovou v hlavních rolích se podle ní zařadil na šesté místo žebříčku českých premiér co do počtu diváků a obsadil třetí místo v přehledu tržeb prvního víkendu.

Nejnovější díl překonal v návštěvnosti i tržbách všechny předešlé části pirátské ságy a stal se vůbec nejúspěšnějším titulem, který do českých kin uvedlo studio Walt Disney Pictures prostřednictvím společnosti Falcon.

Ostatní jen paběrkují

Druhé místo aktuální tabulky návštěvnosti obsadil podle informací Unie filmových distributorů akční snímek Rychle a zběsile 5, kterému k tomu stačilo přes 8300 víkendových diváků. Také další snímky se o víkendu vzhledem k letnímu počasí promítaly bez většího zájmu publika.

Akční Thor na třetím místě viděly tři tisíce lidí, Troškova pohádka Čertova nevěsta jich má na víkendovém kontě asi 4160 a animovaný snímek Rio téměř 3200. Jeho celková návštěvnost překonala stotisícovou hranici.

Z domácí tvorby jsou komedie Czech Made Man osmá a Western Story devátá. První dvacítku uzavírá dokument s hranými pasážemi Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Související