Jako klaunské duo hrající o přátelství označují herečky Anna Polívková a Martha Issová své role v představení Krasavice Interkontinentální - Arte et Mare, které mělo v pátek večer premiéru v pražském divadle La Fabrika. 

Polívková a Issová jsou jedinými protagonistkami inscenace, kterou vytvořili spolu s filmařkou Michaelou Pavlátovou, jejíž animace zastávají veškerou scénografii představení a jsou aktérkám na jevišti aktivním partnerem. Výsledkem je spíše neverbální představení o přátelství, a to nejen o jeho světlých, ale i stinných až temných stránkách.

Vznik představení prý inspirovalo tvrzení Lasici a Satinského, že ženské komické duo nemůže existovat. Machisticky tvrdili a vysvětlovali, že už samotná podstata ženské přirozenosti nedovolí osobě něžného pohlaví připustit, že by mohla být hloupější, nešikovnější nebo snad dokonce ošklivější než ta druhá. "Děláme si legraci samy ze sebe a vlastně tento názor potvrzujeme," komentovala to Issová.

 

 

Inscenace divákům nabízí i přízemní akrobacii, tanec, postýlkovou scénku, pláč, řev i zpěv. Podtitul Arte et Marte pochází z latiny a znamená Uměním i bojem, což prý ilustruje průběh zkoušek.

Issová se s Polívkovou zná už od dětství, mnohokrát spolu vystupovaly, ale v klaunské podobě se ještě neobjevily. Issová také dosud neměla zkušenost s autorským divadlem. Režiséry inscenace Krasavice Interkontinentální byly obě protagonistky spolu s kolektivem přátel a rodinných příslušníků.

Kostýmy vytvořilo další duo kamarádek-umělkyň Anna Tušková a Radka Sirková ze studia Chatty se záměrem propojit současné divadlo se soudobou módní scénou.

Předpremiéry představení se v La Fabrice konaly už 25. a 26. května, první repríza bude 24. června. Hudbu k představení složili Jakub Xavier Baro a Jakub Lentz.

Anna Polívková a Martha Issová Anna Polívková a Martha Issová Anna Polívková a Martha Issová Anna Polívková Anna Polívková Anna Polívková a Martha Issová Anna Polívková a Martha Issová Martha Issová Martha Issová Martha Issová Anna Polívková a Martha Issová

 

 

Související