Všechny vstupenky na projekce 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) v Karlových Varech, které bylo možné předem rezervovat prostřednictvím internetových stránek MFF, jsou rozebrány. Stačilo na to v pondělí pouhých 20 minut po uvedení služby do provozu. V rezervačním systému bylo deset procent vstupenek na všechna festivalová představení.

Zájem o tuto službu byl podle sdělení MFF obrovský. Protože systém pracoval bez problémů, filmoví fanoušci ho hodnotili pozitivně. Štáb MFF upozorňuje, že devadesát procent lístků bude k zakoupení v pokladnách MFF přímo v Karlových Varech. Získat je lze jednotlivě nebo jako takzvané Festival Passy. Prioritou festivalu je, aby lidé, kteří na festival přijedou, mohli koupit lístky přímo na místě, uvádí se v prohlášení.

Festival Pass získají zájemci za tisíc korun na celou dobu přehlídky, studenti zaplatí 700 korun, uvedl výkonný ředitel MFF Kryštof Mucha. Jednotlivá vstupenka stojí 65 korun. Studenti, důchodci a handicapovaní zaplatí o 15 korun méně. Nejvýhodnější je pořízení Festival Passu, jenž cenu vstupenek snižuje až o polovinu. Prodej vstupenek a jejich výdej na Festival Pass začíná ve čtvrtek.

Návštěvníci MFF mají letos k dispozici 24 pokladen. Nejvíc opět v areálu hotelu Thermal, dvě kasy budou k dispozici u Grandhotelu Pupp. Ve čtvrtek v devět hodin začne prodej lístků na projekce ve všech pokladnách Thermalu, kromě venkovních pokladen. Otevřeny budou až do 22:00.

V dalších dnech, kdy už budou lístky prodávat všechny kasy, bude otevřeno až do půlnoci. Výjimkou budou pokladny před Thermalem a u Puppu, které zavřou vždy ve 22:00.

Festival uvede od 1. do 9. července 179 celovečerních filmů. 

Související