Nejnovější film o Harry Potterovi, Relikvie smrti 2, je globálním světovým fenoménem. Ve světě vydělal za pouhé tři dny už přes půl miliardy dolarů, rekordy láme i v Česku: za první víkend ho vidělo přes 230 tisíc lidí.

Pro srovnání - letošní nejúspěšnější český film, Lidice, vidělo za první víkend padesát tisíc diváků. "Češi za lístky na posledního Pottera za první víkend zaplatili už přes 35 milionů korun," uvedla pro HN Markéta Porybná z české centrály Warner Bros. 

Méně diváků, více peněz

O naprosté historické prvenství z hlediska prvního víkendu však v Česku překvapivě nejde. Druhá část Relikvií smrti totiž zůstala v žebříčku návštěvnosti až za jejich první částí: na Relikvie smrti 1 přišlo loni v listopadu o prvním víkendu na čtvrt milionu českých diváků.

Aktuálních 230 tisíc diváků tak poslednímu Potterovi stačí "jen" na druhé místo statistik Unie filmových distributorů.
 
Vysokou částku z tržeb po celém světě včetně Česka pochopitelně podporuje i fakt, že poslední film epopeje vstoupil do kin ve 3D - lístky na něj jsou tedy dražší. Z finančního hlediska jsou Relikvie smrti 2 rekordní, předchozí díl překonaly přibližně o pět milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.